ida consulting logo
Referanslar
Ayinesi iştir kişinin,
lafa bakılmaz...
WEB REKLAMCILIĞI
web reklamcılığı ve web marketing İDA Danışmanlık, ilgili firmaların web reklamcılığı alanındaki eksiklerini hızlı bir şekilde analiz ederek, düşük maliyet, yaygın erişim ve hedef kitleyle en etkin iletişim imkanını sunan Internet pazarlama araçlarını aktif bir şekilde kullanmasına olanak tanımaktadır.

Doğru ve gerçekçi bir reklam stratejisi ile başlayan süreç, hedef kitleye odaklanarak görsel ve içerik çalışmaları ile devam etmekte, kampanya süresince kontrollü bir şekilde sonuçların takip edilmesi ve en sonunda analiz ve raporlama adımları ile sonlanmaktadır. Bu sayede, reklam kampanyanızı sağlıklı ve gerçekci sonuçlarla takip ederken, sonuçlara göre hedef kitleye sunulması gereken seçenekleri analiz edebilirsiniz.
Digital reklam planlaması

Reklam stratejisi ve hedeflerin belirlenmesi, lokasyon, sektör, kitle, ülke vb. baz alınarak kategorilendirilir ve seçeneklerin uygunluğuna göre yol haritası çizilir. En doğru ve uygun seçenekler titizlikle seçilir ve reklam kampanyasının ilk temeli atılır.

Slogan veya verilmek istenen mesajla birlikte kreatif görsel çalışmalar tamamlanır ve reklam kampanyasının devamlılığı sağlanır.

Amaçlar doğrultusunda, ilk aşamadan itibaren sürekliliği sağlanabilir ve çeşitli çalışmalarla desteklenerek görsel çeşitlilik artırılabilir.

Sürekli kontrol altında bulunan kampanya, analiz ve raporlama işlemleri ile desteklenir ve kampanya sonunda tüm veriler bir rapor halinde sunulur.

Banner reklamları

Web sitelerine yerleştirlen banner reklamlar animasyon ağırlıklı olan flash çalışma veya resim çalışması şeklinde uygulanır. En doğru seçim, en duğru sayfa içi konum ve en doğru görsel yerleşimleri için altın oran kuralı uygulanır.

Reklam kampanyalarının en etkili çözümlerinden birisi olduğu için görsel seçimler ve verilecek mesajlar etkili olmalıdır ve titizlikle seçilir. Amaçlar doğrultusunda, ilk aşamadan itibaren sürekliliği sağlanabilir ve çeşitli çalışmalarla desteklenerek görsel çeşitlilik artırılabilir.

Sürekli kontrol altında bulunan kampanya, analiz ve raporlama işlemleri ile desteklenir ve kampanya sonunda tüm veriler bir rapor halinde sunulur.

Google reklamları

Google Adwords olarak adlandırılan bu reklamlar, arama motorlarında, sonuçların yanında çıkan sponsor reklamlardır. Web marketing' in en önemli unsurlarından birisidir ve olmazsa olmazıdır.

Reklam verenin tanımladığı anahtar kelimelere göre sektör, lokasyon, ülke, bölge vb. hedef kitleyi artırabilecek seçeneklerle arama sonuçlarında görünmeniz sağlanır. Tıklanma veya görüntülenmeye göre ücretlendirilir. Seçilebilecek anahtar kelimelerin çeşitliliği ve ücretlendirmeler, stratejinize yön vereceği için bu seçimler bir uzmanla yapılmalıdır. Arama sonuçlarının ilk sayfada görünmesi garantidir ve reklam verildiği andan itibaren aktif arama sonuçlarına anında yansır.

Google reklam kampanyaları kapsamında, marka hedeflerinin saptanmasıyla birlikte, anahtar kelimeleri tespit edilir. Sektör, ülke, lokasyon gibi detaylı hedefleme kriterleri seçilerek tıklama sayısı artırılır.

Sürekli kontrol altında bulunan kampanya, analiz ve raporlama işlemleri ile desteklenir ve kampanya sonunda tüm veriler bir rapor halinde sunulur.

Ekonomik ve esnek olan bu reklamlar bütçenize göre aynı veya farklı kriterlerle tekrarlanabilir.

Facebook reklamları

Facebook üzerinde reklamlarınızı yayınlayabileceğinizen avantajlı reklam türlerinden birisidir. Eğitim, yaş, cinsiyet, şehir gibi birçok hedefleme kriteri bulunmaktadır. Facebook reklamları tıklama başı (CPC) ve gösterim başı (CPM) olmak üzere iki çeşit reklam yayınlanma seçeneğine sahiptir.

Sürekli kontrol altında bulunan kampanya, analiz ve raporlama işlemleri ile desteklenir ve kampanya sonunda tüm veriler bir rapor halinde sunulur.

Ekonomik ve esnek olan bu reklamlar bütçenize göre aynı veya farklı kriterlerle tekrarlanabilir.

Değerli reklamlarınız için ölçülebilir sonuçlar alın!

Google Adwords reklamcılığı ile çok kısa sürede Google arama ağında ya da Google görüntülü reklam platformlarında yer alabilirsiniz.

Organik arama sonuçlarından bağımsız olarak Google Adwords reklamcılığı, web sitenizin trafiğini çok küçük bütçelerle hareketlendirerek, marka bilinci oluşturma, tanıtım ya da direk satış konusunda hedeflerinize odaklı anında ölçülebilir sonuçlar çıkartır. Ayrıca organik arama sonuçlarına da dolaylı katkı sağlar. Google Arama ağında belirlenen anahtar kelimeler ile ilk sayfada bulunurluğunuzu, Google görüntü reklam ağı ile de görünürlüğünüzü en etkin şekilde artırın!

Özellikle otelcilik & turizm alt yapılı çalışanlarımız ile Pazar analizlerinizi yaparak, en etkili planlama ve reklam yönetimi ile hedeflerinize ulaşmanız konusunda hem danışmanlık hem de teknik destek olarak çözümler sunuyoruz.
Web reklamcılığı hakkında bilinmesi gerekenler;

* Erişilebilirliğinizi artırır. ( Hedef kitleye doğrudan ulaşım )
* Markalaşma imkanı sağlar.
* Yaratıcılık ve kreatif ürünler sunmanızı sağlar.
* Sürekliliğinizi artırır. ( Sürekli Göz önünde bulunmanızı sağlar ve markalaşmanız için önemlidir. )
* Ölçüebilirlik sağlar. ( Sonuç odaklı reklamlar ile, reklam performansınızı değerlendirebilir ve hedef kitlenizi artırabilirsiniz. )
* Ekonomiktir. ( Görüntülenme veya tıklanmaya göre ödeme yaparsınız. )
* Esnektir. ( Reklamlarınız anında yayına alınabilir, durdurulabilir, güncellenebilir. )
* Google internet reklamcılığı global payı %35'tir.
* İnternet kullanıcılarının %67'si, çevrimdışı reklamı yapılan bir ürünü aramak için internete girmiştir.
* Tüketicilerin %89'u ürünlerini çevrimiçi araştırır.
* Her çevrimiçi kullanıcı günde ortalama 30 reklam görür.
* Avrupa'da internet kullanıcılarının %90'ı google'da arama yapıyor.
* Sadece Rusya'da Yandex arama motoru kullanımının %60'ın üzerinde.
XXX