ida consulting logo
Referanslar
Ayinesi iştir kişinin,
lafa bakılmaz...
SOSYAL MEDYA PAZARLAMA
sosyal medya pazarlama Diğer reklam gruplarından farklı olarak, reklam başvurusunun sosyal ağa yapılması ve reklamın sadece sosyal ağın kendi içeriğinde görüntülenmesidir. Reklamların eğitim, yaş, cinsiyet, şehir gibi birçok hedefleme kritere göre yapılabilmesi hedef kitleyi ve popülerliği artırıcı özelliklerden birisidir.

Uluslar arası sosyal medya etkileri araştırmalarına göre seyahat edenlerin %70'i tatilde iken durum güncellemesi yapıyor ayrıca seyahat edenlerin %46'sı da facebook, foursquare gibi sosyal sitelerde 'c/in' yapıyor.

Facebook reklamları

Facebook üzerinde reklamlarınızı yayınlayabileceğinizen avantajlı reklam türlerinden birisidir. Eğitim, yaş, cinsiyet, şehir gibi birçok hedefleme kriteri bulunmaktadır. Facebook reklamları tıklama başı (CPC) ve gösterim başı (CPM) olmak üzere iki çeşit reklam yayınlanma seçeneğine sahiptir.

Sürekli kontrol altında bulunan kampanya, analiz ve raporlama işlemleri ile desteklenir ve kampanya sonunda tüm veriler bir rapor halinde sunulur.

Ekonomik ve esnek olan bu reklamlar bütçenize göre aynı veya farklı kriterlerle tekrarlanabilir. Sosyal medya ve özellikle facebook kullanımının hızla artması ile web marketing stratejisinin önemli unsurları arasında kendisine yer edinmiştir.

Facebook, Twitter, Forsquare, Linkedin, Flickr ve düzinelercesi

Hizmet verdiğiniz sektöre, beklentilere ve trendlere göre sosyal medya araçlarında markanızı yükseltmek adına, doğru ve en etkin sosyal medya araçlarınızı belirleme, hesap oluşturma, hesap yönetme, tasarım seçenekleri sunma, takipçi artırma, etkili ileti yayınlama gibi konularda İDA çözümleri sunuyoruz.

Sosyal medya araçlarında hesap açıp, takipçi ya da beğenen artırma ve her fotoğrafı paylaşmak ile hedeflere ulaşmak, "sosyal" olmadan mümkün değildir. Etki alanınızdaki kişileri sıkmadan heyecanlandırabilmek, katılımlarını teşvik edebilmek, yorumlarını ve beğenilerini alabilmek adına tasarımsal ve kreatif çözümler sunuyoruz.
Sosyal Paylaşım ve Dijital Kampanyalar

Sosyal medya stratejileri ile ziyaretçi akışınızın devamlılığını sağlıyoruz.
Dijital konumlandırılması tamamlanmış markaların, sosyal medya hesapları ve internet sitelerinin ziyaretçi akışı için devamlılığın sağlanabilmesi konusunda başvurabilecekleri önemli yöntemlerden bir tanesi dijital kampanyalardır.

Dijital kampanyalar, ufak yarışmalar eşliğinde oluşturulabilen ya da tamamıyla bilgi içeriği ile yönlendirilebilen bir çalışma olmakla birlikte, sosyal medyayı ve web sayfalarını kapsayabilmektedir.
Sosyal medyanın gücünü, dijital kampanyaların etkinliği ile birleştiriyor, sizi sosyal medyada sektörünüze yön veren bir güç haline dönüştürüyoruz.
XXX